wczytuję ...

Nowy Hyundai i30 Fastback N

Przedstawiamy nowego Hyundaia i30 Fastback N, który łączy styl i elegancki design ze znakomitymi właściwościami jezdnymi charakterystycznymi dla i30 Hatchback N. Gorący i sportowy wygląd nowego Fastbacka N został zapewniony dzięki smukłej i eleganckiej sylwetce samochodu zaprojektowanej na kształt łzy. Charakterystyczne elementy wersji N to m.in. dedykowany przedni i tylny zderzak, kaskadowy grill ze znaczkiem N, kontrastujące czerwone listwy ozdobne, podwójna końcówka wydechu oraz logo N na kierownicy, listwie progowej czy gałce dźwigni zmiany biegów.

i30 fastback 1

Nowy i30 Fastback N zawdzięcza znakomite osiągi 2-litrowemu silnikowi z turbodoładowaniem, który osiąga moc 250 lub 275 KM Naciśnięcie przycisku pozwala wybrać jeden z pięciu trybów jazdy dopasowanych do warunków na drodze i nastroju kierowcy: Eco, Normal, Sport, N i N Custom. Gwarantujemy więcej uśmiechów na kilometr.

System Launch Control zapewnia maksymalna trakcję, by umożliwić błyskawiczne ruszenie z miejsca. Steruje ona podzespołami samochodu, aby zminimalizować poślizg i buksowanie kół przy dynamicznym ruszaniu z miejsca, co pomaga wykonać tę czynność jak profesjonalny kierowca wyścigowy.

i30 fastback 2
i30 fastback 3

Funkcja dopasowania obrotów automatycznie zwiększa obroty silnika przy zmianie biegu z wyższego na niższy, co pozwala na płynniejsze i bardziej sportowe redukcje.

Funkcja High Performance Driving Data pozwala wyświetlać dane dotyczące jazdy na dużym, usytuowanym centralnie ekranie wielofunkcyjnym, dzięki czemu kierowca ma pełny obraz sytuacji.

Dodatkowe opcje obejmują mechanizm różnicowy N Corner Carving, który umożliwia obracanie się kół napędowych z różną prędkością poprzez przekazywanie różnych wartości momentu obrotowego, co zapewnia maksymalną zwinność i szybkość na zakrętach.

Aktywny układ wydechowy dopasowuje brzmienie i głośność wydechu — od bardziej stonowanego w trybie Normal, przez mocniejsze w trybie Sport do zdecydowanie agresywnego z „wystrzałami” z wydechu w trybie N.

i30 fastback 4